Найкомпактніший SUV Volvo EX30 отримав 3 варіанти трансмісії та 2 типи акумуляторів на вибір

Компанія Volvo Cars презентувала другий автомобіль Volvo нової ери — повністю електричний Volvo EX30. Новий преміальний SUV доповнює лінійку електромобілів Volvo — відтепер у портфелі Volvo Cars чотири повністю електричні авто. Із новим EX30 компанія планує задовольнити все більш зростаючий попит у сегменті електрифікації.

В Україні замовити новий електромобіль можна в офіційних дилерських центрах, починаючи із 7 червня. Український ринок став одним із обраних, де електромобіль доступний для замовлення одразу у день прем’єри. Вартість стартує орієнтовно від 1 310 000 грн. Власники отримають повністю електричний преміальний SUV за ціною, наближеною до автомобілів конкурентів із двигуном внутрішнього згоряння. З часом EX30 також буде доступний за підпискою, що пропонуватиме фіксовану вартість щомісячного платежу та прозорий процес замовлення.

Новий EX30 поєднує всі цінності Volvo Cars у компактному форматі. Довга колісна база, великі колеса і рівні звиси надають екстер’єру збалансованості та вишуканості. Екстер’єр EX30 виразно електричний: впевнений фронтальний вигляд, закрита радіаторна решітка і цифрове відтворення передніх фар «Молот Тора». Доступно 5 кольорів оздоблення екстер’єру: від стильного Cloud Blue (блакитне небо) до яскравого експресивного Moss Yellow (жовтий мох). Натхненні відтінками водоростей на скелях західного узбережжя Швеції, дизайнери створили колір Moss Yellow, щоб ще більше увиразнити характер та індивідуальність авто.

Повністю електричний найкомпактніший SUV Volvo EX30

Повністю електричний найкомпактніший SUV Volvo EX30 © media.volvocars.com

«Електромобіль EX30 найкомпактніший SUV від Volvo Cars, що вершитиме великі справи для наших клієнтів та компанії, — сказав Джим Роуен, CEO компанії Volvo Cars. — Ми любимо казати, що EX30 — маленький, але могутній, адже він пропонує все, що ви очікуєте від Volvo, але в меншому розмірі. Як кожен Volvo, EX30 безпечний та неординарний: створений, щоб задовольнити потреби власників».

Акумуляторні технології нового Volvo EX30

У Volvo Cars переконані: власники, обираючи силові агрегати, не повинні бути обмежені звичайними «батареями». Тому в EX30 можна обрати акумуляторну технологію, що дійсно відповідатиме вашим потребам.

Доступно 3 варіанти трансмісії та 2 різні типи акумуляторів на вибір. Це також впливає на формування привабливої вартості авто.

  1. Один двигун з акумулятором LFP підійде власникам, що проводять багато часу в місті, або подорожують на короткі відстані. Акумулятор стандартного діапазону LFP із такими елементами як фосфат літію і заліза, — є економічно вигіднішим і менш ресурсомістким для виробництва. Це найкращий варіант, коли у максимальному запасі ходу електромобіля просто немає потреби.
  2. Якщо ж потрібно постійно подорожувати на довші відстані, Vovo Cars для нового EX30 пропонує ще один варіант — двигун з акумулятором NMC для збільшеного запасу ходу. Він містить літій, нікель, марганець і кобальт, тому виробляє енергію ефективніше, ніж акумулятор LFP. Цей двигун із назвою Single Motor Extended Range дозволяє електромобілю долати до 480 км на одному заряді.
  3. Якщо пріоритетом власника є продуктивність, двигун Twin Motor Performance з акумулятором NMC та додатковим другим електродвигуном стане ідеальним вибором. Повний привод, вихідна потужність 315 кВт (428 к.с.) і прискорення від 0 до 100 км/год за 3,6 с — це найшвидший автомобіль за всю історію Volvo Cars.
Акумуляторна технологія замість звичайної «батареї»: 3 варіанти трансмісії та 2 типи акумуляторів на вибір

Акумуляторна технологія замість звичайної «батареї»: 3 варіанти трансмісії та 2 типи акумуляторів на вибір © media.volvocars.com

EX30 надзвичайно швидко заряджається. Варіант Twin Motor зі збільшеним запасом ходу має зарядну потужність до 153 кВт, тоді як зарядна потужність електромобіля зі стандартним запасом ходу становить 134 кВт. Потрібно трохи більше 25 хв, щоб зарядити акумулятор від 10 до 80 %. На центральному дисплеї авто чи через застосунок власник може самостійно налаштовувати час початку заряджання і його максимально допустимий рівень, а також силу струму для заряду.

Налаштування шасі нового EX30 відповідають компактним розмірам авто. Низький центр ваги, а також відносно легка та рівномірно розподілена вага забезпечують легкість керування та спритність під час руху містом та за його межами.

Менший вуглецевий слід EX30 та ще більша безпека

EX30 — це черговий крок досягнення амбіцій Volvo Cars щодо сталого розвитку. Вуглецевий слід електромобіля менший, ніж у будь-якому іншому Volvo: проїхавши 200 000 км, EX30 матиме рівень викидів нижче 30 тонн. Досягнути цього вдалося завдяки меншій кількості матеріалів, використаних для виробництва компактного SUV, та зниженню викидів під час життєвого циклу авто.

EX30 розроблений для безпечнішого пересування у міському трафіку та більшого захисту всіх учасників дорожнього руху. У стандартній комплектації електромобіль оснащений функцією сповіщення про відчинення дверей, аби убезпечити велосипедистів від дорожніх інцидентів внаслідок зіштовхування їх з відчиненими дверима авто. Щойно власник відчинить двері, EX30 через візуальні та звукові сигнали попередить про велосипедиста, скутер чи бігуна поряд.

EX30 став найшвидшим автомобілем Volvo – прискорення 0-100 км/год за 3,6 с із найпродуктивнішою акумуляторною технологією

EX30 став найшвидшим автомобілем Volvo – прискорення 0-100 км/год за 3,6 с із найпродуктивнішою акумуляторною технологією © media.volvocars.com

Найсучасніші технології безпеки та досконала конструкція кузова відображають застосування високих стандартів безпеки у новому найкомпактнішому SUV. Новий EX30 готовий до будь-якого розвитку подій у реальному світі.

Новий електромобіль зробить життя своїх власників ще більш комфортним та спокійним, а також посилить насолоду від керування авто. Для цього в електромобіль інтегрували інноваційні технології, а візуальні враження від інтер’єру посилили дизайном у скандинавському стилі. Можна персоналізувати атмосферу у салоні, обравши одну з чотирьох кімнат — кожна втілює особливу атмосферу та екологічніший підхід до використання матеріалів. А з розумним дизайном всередині авто з’явилося вдосталь місця для зберігання речей.

Інтер'єр Volvo EX30

Інтер’єр Volvo EX30 © media.volvocars.com

Контекстний одноекранний інтерфейс та інформаційно-розважальна система останнього покоління із вбудованими службами Google демонструють характерні риси справжнього дизайну Volvo.

EX30 — перший Volvo, оснащений новим поколінням популярної функції паркування Park Pilot Assist. Вона відображає усі види паркувальних місць: паралельні, вигнуті, перпендикулярні та діагональні. А це — легке і невимушене паркування в обмеженому просторі.

Перший Volvo із новим поколінням Park Pilot Assist – функція відображає усі види паркомісць і керує прискоренням, гальмами та кермом

Перший Volvo із новим поколінням Park Pilot Assist – функція відображає усі види паркомісць і керує прискоренням, гальмами та кермом © media.volvocars.com

Функція Park Pilot Assist визначить будь-які вільні місця для паркування навколо авто. Власник має в один клік на 3D-інтерфейсі користувача обрати бажане паркомісце, а функція самостійно керуватиме прискоренням, гальмами та кермом. Щоб контролювати процес паркування, на екрані відображатиметься відстань до об’єктів поряд, наприклад, інших автомобілів, стін та стовпчиків.

Щоб забезпечити найкращий досвід користувача систем EX30, Volvo Cars тісно співпрацює із Google, Apple і Qualcomm. Разом з компанією ECARX розроблено програмне забезпечення HaleyTek, щоб створити найкращу систему мультимедіа для клієнтів Volvo.

Відчуття спокою в Volvo EX30

Volvo EX30 оснащений технологією безключового доступу — замість ключів можна використовувати смартфон. Створена на основі ринкового стандарту UWB та CCC, ця технологія сумісна з багатьма брендами смартфонів та моделями. За потреби, «поділитися» ключем можна з членами родини чи друзями.

Салон Volvo EX30

Салон Volvo EX30 © media.volvocars.com

Доступний спеціальний застосунок із багатьма потрібними сервісами для подорожі: від заряджання авто та пошуку на завантаженому автопаркінгу, до закриття авто чи попереднього обігріву салону взимку. EX30 вже підготовлений до отримання оновлень програмного забезпечення через повітря (ОТА), аби із часом вдосконалюватися самостійно (ця функція поступово стане доступною для усіх ринків).

Volvo EX30 отримав 5 різних тем внутрішнього освітлення. Кожна тема відображає різний скандинавський пейзаж і делікатно змінює підсвічувані кольори, щоб власника огортало відчуття спокою.

Панель приладів з екраном Volvo EX30

Панель приладів з екраном Volvo EX30 © media.volvocars.com

Власники самостійно визначать, якими кольорами буде наповнений автомобіль, і який транслюватиме настрій: тепле сонячне світло, що падає крізь листя скандинавського лісу; захід сонця на західному узбережжі Швеції; всесвітньо відоме північне сяйво; золоте літнє небо у теплу пору року у Швеції чи яскравий захід сонця. Кожну тему освітлення додатково можна доповнити звуковим супроводом.

Галерея: електричний Volvo EX30


Стильна мандрівка країною в EX30 Cross Country

Сюрприз від Volvo Cars — це EX30 у версії кузова Cross Country. Вона буде доступна з наступного року: прийом замовлень розпочнеться у 2024 році, а виробництво — пізніше того ж року.

Зовнішній вигляд Volvo EX30 Cross Country

Зовнішній вигляд Volvo EX30 Cross Country © media.volvocars.com

Volvo EX30 Cross Country за основу має давні традиції Cross Country — ця популярна модель призначена для прихильників активних пригод. Автомобіль матиме низку унікальних опцій: збільшений кліренс, 19-дюймові чорні колеса чи опціональні 18-дюймові колеса з індивідуальними шинами.

EX30 Cross Country буде впізнаваний за захисними накладками спереду, ззаду та збоку. А також — за спеціальними чорними панелями на передньому бампері та кришці багажного відділення. Візуально виділятиметься у вигляді шведського прапорця і стильний брендинг Cross Country — як родзинка екстер’єру.

Галерея: електричний Volvo EX30 Cross Country


За матеріалами: Volvo Cars Ukraine. Підготував: hevcars.com.ua
Еще интересное пишут по теме

HEVCARS 🔌