Volvo EX90: розкрито можливості електрокросовера

У Стокгольмі компанія Volvo Cars презентувала перший автомобіль Volvo нової ери — повністю електричний семимісний SUV Volvo EX90. Цей автомобіль із шведським корінням встановлює нові стандарти безпеки та електрифікує сьогодення.

Volvo Cars презентувалановий новий повністю електричний автомобіль

Volvo Cars презентувалановий новий повністю електричний автомобіль © media.volvocars.com

Виготовлятиметься новий кросовер вже з наступного року у США, а згодом і Китаї. Для ринку України електромобіль виготовлятимуть на заводі у США. Починаючи з Volvo EX90, Volvo Cars як перший автовиробник, що зобов’язався електрифікувати весь модельний ряд, щороку випускатиме новий електромобіль. Це черговий крок до досягнення амбітної мети Volvo Cars: стати кліматично нейтральною компанією до 2040 року.

Новий SUV від Volvo унікально поєднує модернові пропорції силуету, технології обчислення, програмне забезпечення і сучасний рівень підключення. А це — оптимізація безпеки, ефективності та естетики.

«Volvo EX90 демонструє наше місце і напрям руху, — сказав Джим Роуен, CEO компанії Volvo Cars. — Цей електромобіль із запасом ходу до 600 км на одному заряді відображає прагнення компанії і надалі покращувати стандарти безпеки. Це перший Volvo, що справді вирізняється програмним забезпеченням. Він здатен живити електроенергією будинок та інші пристрої. Volvo EX90 — це початок чогось нового для Volvo Cars».

Нові стандарти безпеки Volvo EX90

Volvo EX90 має вищий рівень безпеки, ніж будь-який інший Volvo. Автомобіль розроблений, щоб розуміти не лише зовнішній світ, а й власника. Із часом він ставатиме розумнішим і безпечнішим, оскільки навчатиметься та оновлюватиметься відповідно до нових даних.

Volvo EX90 оснащений невидимим щитом безпеки з інноваційною технологією датчиків: камерами, радарами та lidar. Підключені до високопродуктивних основних комп’ютерів автомобіля із програмним забезпеченням від NVIDIA DRIVE, вони забезпечать огляд на 360° в реальному часі.

Volvo EX90 оснащений датчиками: камерами, радарами та lidar

Volvo EX90 оснащений датчиками: камерами, радарами та lidar © media.volvocars.com

Мета компанії — підтримати власників, коли їм це найбільш потрібно. Тому датчики Volvo Cars не стомлюються та не відволікаються. Вони розроблені, щоб розуміти водія та допомагати йому. Технологія lidar, надана Luminar, розпізнає дорогу вдень чи вночі, навіть під час руху швидкісним шосе. Вона бачить невеликі об’єкти за сотні метрів та має час для інформування, реагування та уникнення зіткнень. Датчики також підвищують надійність і загальну продуктивність системи допомоги водію Pilot Assist із новим рівнем підтримки керування під час зміни смуги руху.

Невидимий щит безпеки піклується про власників і в салоні Volvo: спеціальні датчики та камери, працюючи за власними алгоритмами, спостерігають за поглядом водія. Якщо через сонливість, відволікання, неуважність чи погане самопочуття йому потрібна додаткова допомога, EX90 надасть її. Це перевищує можливості всіх інших Volvo.

Volvo EX90 став першим Volvo, апаратно готовим до запровадження технології автономного водіння

Volvo EX90 став першим Volvo, апаратно готовим до запровадження технології автономного водіння © media.volvocars.com

Спочатку система попередить власника спеціальним звуковим сигналом, що зростатиме із загостренням ситуації на дорозі. Якщо він не реагуватиме на дедалі чіткіші попередження, автомобіль самостійно зупиниться та викличе допомогу.

Завдяки інноваційним датчикам, зокрема lidar, Volvo EX90 став першим Volvo, апаратно готовим до запровадження технології автономного водіння.

Збільшений запас ходу Volvo EX90

На одному заряді електромобіль долає до 600 км відстані за циклом WLTP. Акумулятор заряджається від 10 до 80 % менше, ніж за 30 хвилин.

Volvo EX90 живиться від батареї ємністю 111 кВт·год

Volvo EX90 живиться від батареї ємністю 111 кВт·год © media.volvocars.com

Повнопривідний EX90 з подвійним двигуном живиться від батареї ємністю 111 кВт·год і двох електродвигунів із постійними магнітами. Вихідна потужність становить 380 кВт (517 к.с.) і 910 Н·м крутного моменту. У поєднанні з абсолютно новим шасі це забезпечує комфорт під час плавного руху автомобіля.

Volvo Cars встановлює новий стандарт використання вторинної сировини. У своєму складі новий флагман Volvo має: приблизно 15% переробленої сталі, 25% переробленого алюмінію, а також 48 кг переробленого пластику та біоматеріалів. А це — 15 % від загального обсягу пластику, використаного в автомобілі, що є найвищим показником серед всіх Volvo.

Технології з чіткою метою

Робота більшості основних функцій автомобіля — від безпеки та мультимедіа до забезпечення роботи батареї — забезпечується основною системою електромобилі. Вона оперується NVIDIA DRIVE на платформах зі штучним інтелектом Xavier and Orin, а також платформах Snapdragon® Cockpit від Qualcomm Technologies. Програмне забезпечення розроблене інженерами Volvo — для всеосяжного охоплення систем і платформ.

Салон повнопривідного кросоверу Volvo EX90

Салон повнопривідного кросоверу Volvo EX90 © media.volvocars.com

Volvo EX90 розроблений не для того, щоб просто стати черговим електромобілем Volvo — це по-справжньому прогресивне авто, на кшталт високотехнологічного комп’ютера на колесах. Цей кросовер ефективніший за смартфон або ноутбук, адже з часом ставатиме ще кращим завдяки віддаленим оновленням ПЗ.

Новий SUV від Volvo вирізняється неперевершеною високоякісною графікою проекційного дисплея у салоні авто та блискавичним обчисленням. Усе — завдяки поєднанню прогресивної обчислювальної потужності платформ Snapdragon Cockpit із можливостями ігрового рушія Unreal Engine — найдосконалішого інструменту для створення 3D у реальному часі від Epic Games.

Центральний екран діагоналлю 14,5 дюйма у Volvo EX90

Центральний екран діагоналлю 14,5 дюйма у Volvo EX90 © media.volvocars.com

Центральний екран діагоналлю 14,5 дюйма забезпечує миттєвий доступ до інформаційно-розважальної системи із технологіями Google. Улюблені програми та сервіси, зокрема Google Assistant, Google Maps та Google Play Store вже вбудовані. Дисплеї Volvo EX90 допоможуть власникам отримати доступ до важливої інформації у потрібний час, не відволікаючись від дороги. Volvo EX90 також сумісний із бездротовим Apple CarPlay або Android Auto™.

Volvo Cars прагне забезпечити легкий та інтуїтивно зрозумілий перехід від ручного режиму водіння до допоміжного. А у майбутньому — і до автономного водіння. Тому вся необхідна інформація відображається у спрощеному вигляді на дисплеях.

Встановлювати необхідні програми на головний екран та насолоджуватися інтуїтивно зрозумілою навігацією відтепер надзвичайно легко — автомобіль має стандартне з’єднання 5G. А заблокувати, обігріти або охолодити салон Volvo EX90 можна дистанційно, не виходячи з дому. Варто лише надати команду Google. Навіть рівень заряду акумулятора можна дізнатися миттєво.

Інтер'єр кросовера Volvo EX90

Інтер’єр кросовера Volvo EX90 © media.volvocars.com

Volvo EX90 дебютує із новою аудіосистемою еталонної якості Bowers & Wilkins із технологією Dolby Atmos. 25 динаміків забезпечують захоплююче звучання улюбленої музики у всьому салоні.

Volvo EX90 у стандартній комплектації оснащений технологію безключового доступу — замість ключів можна використовувати смарфтон. З його допомогою можна не лише автоматично розблокувати автомобіль, а й запустити персональну вітальну комбінацію при наближенні до нього. Особистий профіль власника завантажується автоматично.

Створена на основі галузевого стандарту UWB, ця технологія сумісна з великою кількістю брендів і моделей смартфонів. За потреби, «поділитися» ключем можна із родиною та друзями.

Салон Volvo EX90 оздоблений натуральним текстилем із біоматеріалів

Салон Volvo EX90 оздоблений натуральним текстилем із біоматеріалів © media.volvocars.com

Доповнює інноваційні технології найелегантніший на сьогодні салон. Оздоблення натуральним текстилем із біоматеріалів — черговий крок до прагнення компанії перетворити автоіндустрію у сферу без жодних шкідливих викидів.

Вражаюче життя із прогресивним Volvo EX90

Презентований Volvo EX90 — найдосконаліший серед коли-небудь створених Volvo. Це — вступ до найширшої екосистеми послуг і функцій, що роблять життя власників електромобіля простішим і приємнішим.
Застосунок Volvo Cars, поєднаний із мобільною платформою з широким спектром функцій, полегшить життя власника. Відтепер за допомогою застосунку в режимі онлайн можна: знайти громадську зарядну станцію, оплатити заряджання, керувати інтелектуальною зарядкою з дому, оновити програмне забезпечення або просто відчинити автомобіль, скориставшись безключовим доступом.

Дизайн електричного кросовера Volvo EX90

Дизайн електричного кросовера Volvo EX90 © media.volvocars.com

Новий флагман Volvo отримав 2 яскраві екрани, що надають швидкий доступ до всіх функцій та найбільш доцільну для кожної конкретної ситуації інформацію. Постійний зв’язок між автомобілем і будинком забезпечують прогресивні інформаційно-розважальні системи та підключення. Керувати Volvo EX90 можна дистанційно, не виходячи з дому, адже автомобіль оснащений багатьма вбудованими програмами і службами Google.

«EX90 втілює уявлення Volvo Cars щодо великого сімейного SUV в епоху електрики, — сказав Джим Роуен, CEO компанії Volvo Cars. — Створений із електричним і програмним забезпеченням, він демонструє майбутнє автомобілів Volvo з погляду безпеки, технологій, екологічності та дизайну. Для кожного власника ми прагнемо створити ще більш індивідуальний досвід водіння».

Надзвичайно легкий процес заряджання

Інноваційні технології та послуги надзвичайно спрощують і процес заряджанння електромобіля. Досвід користування громадськими зарядними станціями інтегрований у застосунок Volvo Cars. У єдиному інтерфейсі власники можуть обирати станцію серед сотень тисяч варіантів у всьому світі, а це надзвичайно зручно під час подорожей за кордон. У цьому ж інтерфейсі можна оплачувати заряджання та відстежувати процес. Доступність зарядних станцій онлайн допоможе перевірити Google Maps — на центральному екрані системи мультимедіа.

Заряджання Volvo EX90

Заряджання Volvo EX90 © media.volvocars.com

Volvo EX90 підтримує функцію Plug and Charge. А це — найпростіший і найбезпечніший спосіб заряджання електромобіля: достатньо підключити авто до загальнодоступного зарядного пристрою, що підтримує цю технологію, і воно почне заряджатися, автоматично стягнувши оплату.

Volvo Cars постійно розширює кількість зарядних станцій, додаючи більше мереж швидкої зарядки до екосистеми підключених громадських зарядних станцій. Це дозволяє власникам електричних Volvo зручно заряджати автомобіль за привабливими тарифами.

Чиста електроенергія для живлення дому

Новий Volvo EX90 — перший автомобіль Volvo, апаратно готовий до двонаправленого заряджання. Із такою технологією можна підтримувати електромережу різними способами та використовувати акумулятор авто як додаткове джерело енергії. Наприклад, живити будинок, інші електричні прилади, або навіть інший електромобіль Volvo.

Двонаправлене ​​заряджання, залежно від енергетичного ринку, дозволить ефективно використовувати електроенергію у повсякденному житті: отримувати більше енергії, коли є надмірна ємність відновлюваної енергії, та під час пікового навантаження спрямовувати її назад у мережу. Це також зменшить викиди CO₂ та допоможе заощадити кошти. Ключову роль щодо управління енергією вдома відіграє застосунок Volvo Cars, що має функцію інтелектуального заряджання.

EX90 — перший Volvo з двонаправленою зарядкою

EX90 — перший Volvo з двонаправленою зарядкою © media.volvocars.com

Для комфортного використання двонапрямленого заряджання Volvo Cars пропонує також необхідне обладнання, зокрема двонаправлену настінну систему заряджання WallBox та систему керування енергією. Вона допоможе власникам контролювати та оптимізувати споживання енергії. Спеціалісти Volvo Cars проконтролюють установку необхідного обладнання та переконаються, що все готово до прибуття автомобіля.

У Volvo Cars докладають усіх зусиль, щоб дозволити власникам продавати енергію назад в мережу, колективно підключену до віртуальної електростанції. А це — більш ефективна і стабільна мережа, менші викиди CO₂, а також дохід для власників.

Створений, щоб вражати: повністю електричний флагманський SUV EX90 зарядить енергією життя власника. Придбати Volvo EX90 можна буде онлайн чи в офіційних дилерських центрах. Прийом попередніх замовлень в Україні на EX90 буде розпочато вже 10 листопада 2022 р., а перші автомобілі клієнти отримають на початку 2-го кварталу 2024 р.

Галерея: електричний кросовер Volvo EX90


За матеріалами: Volvo Cars Ukraine. Підготував: hevcars.com.ua
Еще интересное пишут по теме

HEVCARS 🔌